Tytuł dla Edwarda Latypowa

Edward Latypow zdobył złoty medal w biegu na dochodzenie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Raubiczach. Drugi finiszował Vermund Gurigard, zaś skład podium uzupełnił Aleksander Powarnicyn. Mateusz Janik finiszował na 29. miejscu. 

Jeszcze przed ostatnim strzelaniem blisko zwycięstwa był Vermund Gurigard. Reprezentant Norwegii, który w sprincie zajął dziewiąte miejsce, podczas pierwszych trzech prób na strzelnicy był bezbłędny, dzięki czemu wysforował się na pewne, ponad półminutowe prowadzenie nad resztą stawki. Norweg nie wytrzymał jednak presji i podczas ostatniego strzelania zanotował dwa pudła. Sytuację tą wykorzystał biegnący w grupie pościgowej Edward Latypow. Rosjanin, który wczoraj wywalczył szóstą lokatę, strzelał bezbłędnie, dzięki czemu mógł objąć prowadzenie i samotnie pokonywać ostatnią rundę biegową. Na mecie jego przewaga nad Gurigardem wyniosła ponad dwadzieścia sekund. Z kolei cztery sekundy za Norwegiem finiszował rodak Latypowa, Aleksander Powarnicyn. 

Zawiedli wczorajsi medaliści, którzy nie zdołali obronić miejsc na podium. Aleksander Dediuchin pudłował pięciokrotnie i zajął piąte miejsce. O jedno pudło więcej i jedno miejsce niżej został sklasyfikowany Fabien Claude. Z kolei Sean Doherty na strzelnicy mylił się aż siedmiokrotnie, czego efektem było miejsce poza czołową dziesiątką. O sporym pechu może mówić Niklas Homberg, który zarówno dziś, jak i wczoraj plasował się tuż za czołową trójką.  

Słabszy dzień mieli reprezentanci Polski. Mateusz Janik na strzelnicy zanotował siedem pudeł, przez co nie zdołał obronić miejsca w drugiej dziesiątce ze sprintu i został sklasyfikowany na 29. pozycji.  Rafał Penar mylił się sześciokrotnie i finiszował na 33. miejscu. Z kolei ostatni z naszych reprezentantów, Marcin Łukasz Piasecki, zaliczył osiem pudeł i rywalizację ukończył na 55. pozycji. 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Edward Latypow