Blaszko wygrywa ku uciesze gospodarzy

Kolejną konkurencją biathlonowych mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Raubiczach, był sprint juniorek młodszych. Złoty medal ku uciesze miejscowej publiczności zdobyła Białorusinka Daria Blaszko. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk.

W piątkowy poranek biathlonowi kibice mogli śledzić zmagania juniorek młodszych, które rywalizowały na dystansie 6 km. Mimo wczesnej pory, dopisali białoruscy kibice, zapełniający nie tylko stadion, ale również licznie zgromadzeni przy trasie. Jak się okazało, ich ulubienice dostarczyły im sporo radości. Świetnie spisała się zwłaszcza Daria Blaszko, która sięgnęła po złoty medal. W oczy rzucało się przede wszystkim świetne strzelanie, wykonywane niezwykle szybko. Białorusinka dopingowana znajomymi skądinąd okrzykami „Dasza, Dasza” na trasie także spisała się dobrze i spokojnie biegła po zwycięstwo.

Drugie miejsce przypadło w udziale Austriaczce Julii Schwaiger, która również była bezbłędna na strzelnicy, ale biegła odrobinę wolniej i straciła do zwyciężczyni pięć i pół sekundy. O zaledwie sekundę słabszy czas uzyskała srebrna medalistka z biegu indywidualnego Ingrid Landmark Tandrevold, która zaliczyła jedną karną rundę, ale biegu spisywała się znakomicie i niewiele zabrakło, a powtórzyła by swój wyczyn sprzed kilku dni. Tym razem musiała się jednak zadowolić brązowym medalem.

Fatalnie, zwłaszcza na strzelnicy, spisywały się Polki. Kamila Cichoń i Paulina Król zaliczyły solidarnie po siedem pudeł, co przełożyło się na bardzo odległe lokaty. W miarę nieźle na tle koleżanek wypadła Kamila Żuk, która w postawie leżąc spudłowała dwukrotnie, ale w „stójce” była już bezbłędna. Dołożyła do tego całkiem niezły bieg, dzięki czemu zajęła ostatecznie 13. pozycję. Najmłodsza z naszych reprezentantek Joanna Jakieła zaliczyła w sumie pięć pudeł i uplasowała się na 60. miejscu.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Daria Blaszko

 Polska | kobieta | Kamila Żuk