Trzech Rosjan na podium, trzech Polaków zdublowanych

Reprezentanci Rosji zdobyli trzy medale w biegu na dochodzenie podczas uniwersjady w Osrblie. Wygrał Jurij Szopin. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Cymerman, który zajął 31. miejsce.

Rosjanie po raz drugi na tej uniwersjadzie rozdzielili między siebie komplet medali - we wtorkowym sprincie zajęli całe podium. Szopin stanął na trzecim jego stopniu. Miał jednak całkiem niezłe perspektywy na bieg pościgowy, bo do Iwanowa, który ruszał na trasę jako pierwszy, tracił na starcie tylko piętnaście sekund.

Szopin jako jedyny z medalistów był bezbłędny na strzelnicy, ale po ostatnim strzelaniu miał dwanaście sekund straty do wyraźnie prowadzącego przez cały bieg Iwanowa. Ostatnia runda biegowa była jednak jego popisem - dogonił słabnącego kolegę z reprezentacji, nie dał szans w końcówce biegu i triumfował z niewielką przewagą. Trzecie miejsce zajął Maksim Burtasow.

Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Do mety dotarł tylko Kamil Cymerman, który zajął 31. miejsce. Był ostatnim zawodnikiem z całej stawki, który nie dał się dogonić pędzącym po medale Rosjanom. Pozostali reprezentanci Polski zostali zdublowani i zeszli z trasy. Najdłużej walczył Aleksander Piech, który strzelał trzykrotnie i został sklasyfikowany na 32.  pozycji. Krzysztof Guzik (39. miejsce) i Marcin Piasecki (41. miejsce) zakończyli rywalizację po drugim strzelaniu.

W czwartek w Osrblie zostanie rozegrana sztafeta mieszana, w piątek - biegi masowe.