Drugi dzień Baltic Cup

Niedziela była drugim dniem rozgrywanych w Dusznikach-Zdroju zawodów Baltic Cup. Kolejne zwycięstwa w sprintach odnieśli Tomasz Jakieła oraz Kamila Żuk.

Jakieła zwyciężył w gronie zawodników urodzonych w latach 1996-1997. Z trzema karnymi rundami uzyskał czas lepszy o ledwie dwie i pół sekundy od Bartłomieja Filipa, który spudłował dwukrotnie. Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Olsson. Szwed był bezbłędny, ale do Polaka stracił aż czterdzieści sekund.

W rywalizacji juniorek nie było mocnych na biało-czerwone, które zajęły cztery czołowe lokaty. Zdecydowanie najlepsza była ponownie Kamila Żuk z miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Duszniczanka pomimo jednej karnej rundy zameldowała się na mecie z czasem lepszym od Kamili Cichoń o grubo ponad minutę! Trzecie miejsce zajęła Paulina Król.

W kategorii juniorów młodszych i juniorek młodszych prym wiedli zawodnicy z zagranicy. Zwycięstwa odnieśli Ernests Loktevs z Łotwy oraz Gry Gjersvold ze Szwecji. Przemysław Pancerz był czwarty, a Joanna Jakieła druga.

Równolegle do Baltic Cup odbywał się kolejny etap zawodów z cyklu "Celuj w igrzyska". Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych byli: Kamil Cymerman (seniorzy), Mateusz Janik (juniorzy), Kinga Mitoraj (juniorki), Karol Turek (juniorzy młodsi), Kamila Żuk (juniorki młodsze), Wojciech Filip (młodzicy), Marcelina Badacz (młodziczki), Dawid Stanisz (młodzicy młodsi) oraz Daria Gembicka (młodziczki młodsze).

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Polska | mężczyzna | Tomasz Jakieła