Domraczewa znów zwycięża, Nowakowska-Ziemniak w drugiej dziesiątce

Daria Domraczewa wygrała dziś bieg na dochodzenie w słoweńskiej Pokljuce. To drugie zwycięstwo Białorusinki w tym sezonie. Zażarcie goniła ją Kaisa Makarainen, ale Finka musiała zadowolić się drugim miejscem. Podium uzupełniła Walja Semerenko, która poradziła sobie na finiszu z Dorotheą Wierer. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 15. miejsce.

Na pierwszym strzelaniu fatalnie spisała się Gabriela Soukalova, która zanotowała trzy karne rundy i mocno skomplikowała swoje szanse na kolejne podium. Zawodniczki biegnące bezpośrednio za nią były bezbłędne i to właśnie Wierer, Domraczewa i Semerenko znajdowały się na wirtualnym podium po pierwszej wizycie na strzelnicy. Bezbłędna była także Maakarainen, która awansowała na siódme miejsce. Hojnisz i Nowakowska-Ziemniak zanotowały po jednej karnej rundzie i nieznacznie pogorszyły swoje pozycje.

Na drugim strzelaniu zawiodła Dorothea Wierer, która musiała przebiec dodatkowe 300 metrów i spadła na szóste miejsce. W pierwszej trójce znajdowały się wciąż bezbłędne Domraczewa, Semerenko i Oberhofer, ale różnice w czołówce znacznie się powiększyły. Nowakowska-Ziemniak i Hojnisz znów musiały biec dodatkowe 150 metrów, a bezbłędna Guzik po dwóch strzelaniach awansowała o siedemnaście lokat.

Trzecie strzelanie to popis prowadzącej Domraczewej, która strzelała bardzo szybko i co najważniejsze bezbłędnie. Plasujące się za nią Semerenko i Oberhofer pudłowały, a bezbłędna była odrabiająca starty po sprincie Makarainen. Nowakowska-Ziemniak i Hojnisz po raz trzeci zanotowały po jednej rundzie, a Guzik po raz trzeci była bezbłędna.

W czwartej próbie strzeleckiej Domraczewa spudłowała raz podczas ostatniego strzału, ale straty rywalek były do niej zbyt dużej i Białorusinka przed ostatnią pętlą miała 23 sekundy przewagi nad świetnie strzelającą dziś Makarainen. Trzecią lokatę zajmowała Semerenko, a dziesięć sekund po niej ze strzelnicy wybiegła Wierer. Wszystkie trzy Polki zanotowały po jednym pudle.

Na ostatniej pętli Kaisa Makarainen postraszyła Domraczewą, ale ostatecznie Białorusinka dowiozła dziesięć sekund przewagi nad Finką i wygrała po raz drugi w tym sezonie. Trzecie miejsce wywalczyła Semerenko, która ograła na finiszu Włoszkę Wierer. Weronika Nowakowska-Ziemniak zakończyła rywalizację na 15. miejscu, Krystyna Guzik awansowała aż o 26 lokat i finiszowała jako 22., a Monika Hojnisz przekroczyła metę jako 35, choć jeszcze sześćset metrów przed metą biegła w połowie trzeciej dziesiątki. Najmłodsza z trójki Polek najprawdopodobniej zaliczyła upadek.

W jutrzejszej rywalizacji ze startu wspólnego z naszych reprezentantek zobaczymy więc tylko Weronikę Nowakowską-Ziemniak.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU NA DOCHODZENIE

KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa

 Ukraina | kobieta | Wala Semerenko

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen