Znaleźli sponsora dla Rastorgujevsa

Andrejs Rastorgujevs może już w spokoju przygotowywać się do nadchodzącego sezonu. Łotewski Związek Biathlonu pozyskał sponsora, który w części zabezpieczy finansowo koszty jego startów. Środków jest jednak wciąż za mało.

Niemal dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o kłopotach finansowych, jakie dotknęły łotweski biathlon. Do zamknięcia budżetu umożliwiającego starty w Pucharze Świata Rastorgujevsowi brakowało dziewięćdziesięciu tysięcy euro. Doszło do tego, że pożyczkę na finansowanie przygotowań zmuszony był wziąć trener Intars Berkulis.

We wtorek z Łotwy napłynęły jednak połowicznie dobre wieści. Tamtejsza federacja biathlonowa znalazła sponsora, który w sporej części zabezpieczy finansowo budżet startowy Rastorgujevsa.

Jednak jak w wypowiedzi dla portalu delfi.lv ujawnia Gundars Upenieks, wiceprezes Łotewskiego Związku Biathlonowego, wciąż będzie brakowało około jednej czwartej całości. Na chwilę obecną Rastorgujevs w dalszym ciągu nie może być pewny tego, że wystartuje we wszystkich etapach Pucharu Świata.