Domraczewa z medalem Holmenkollen

Trzykrotna złota medalistka olimpijska z Soczi, Daria Domraczewa, uhonorowana została medalem Holmenkollen. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1895 roku za wybitne osiągnięcia w mistrzostwach i zawodach międzynarodowych.

28-letnia Domraczewa zdominowała igrzyska olimpijskie w Soczi trzykrotnie stawając na najwyższym stopniu podium. Głosami dziennikarzy zrzeszonych w AIPS została wybrana najlepszą zawodniczką igrzysk. W Pucharze Świata sezon ukończy na trzecim miejscu.

Medal Holmenkollen przyznawany jest nieregularnie od 119 lat. Do 2010 roku nagrodą tą honorowani byli narciarze klasyczni bądź alpejscy. W ostatnich latach Związek Promocji Narciarstwa Skiforeningen postanowił nagradzać również biathlonistów. Do tej pory medal Holmenkollen trafił już do Ole Einara Bjoerndalena, Michaela Greisa, Andrei Henkel, Magdaleny Neuner, Emila Hegle Svendsena, Tory Berger oraz Martina Fourcade.

źródło: inf. własna